Opis zmian i nowości w systemie EZD PUW od 23 lutego 2023 r.

System EZD PUW został zaktualizowany do nowej wersji (3.112), a wraz z aktualizacją został wprowadzony szereg usprawnień oraz nowych funkcjonalności związanych z działaniem systemu.

Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne zmiany wprowadzane wraz z nową wersją systemy EZD:

• Ochrona dokumentu - pozwala na nałożenie ochrony na dokument zawierający dane wrażliwe w koszulce lub sprawie zabezpieczając przed dostępem do koszulki osób nieuprawnionych. Dostęp do koszulki lub sprawy ma osoba nakładająca ochronę oraz kolejne osoby, które znajdą się w obiegu dokumentu, oraz osoby zastępujące. Koszulkę z nałożoną ochroną dokumentu można zarówno przekazywać, jak i zwracać.
  • Podgląd koszulki przed jej realizacją - w widoku folderu np. Nowe możemy otworzyć koszulkę w trybie podglądu. Należy kliknąć ikonę przy nazwie koszulki, a jej zawartość zostanie otwarta w nowym oknie. Operacja ta nie spowoduje przeniesienia koszulki do folderu W realizacji.
  • Szybkie zwroty/przekazanie do Biura lub Dziekanatu dla Władz UJ i Dziekanów - dodano przycisk Zwrot do Biura / Zwrot do Dziekanatu, który powoduje przekazanie koszulki od razu na konto jednostki Biura lub Dziekanatu odpowiedniego dla właściwej osoby.
  • Wyszukiwanie adresata po numerze indeksów - dodano możliwość wyszukania danych adresowych studentów oraz absolwentów po numerze indeksu, podczas rejestrowania korespondencji wychodzącej. Widok do bazy studentów i absolwentów z danego wydziału jest ograniczony dla pracowników właściwego Wydziału.
  • Generowanie raportu korespondencji wychodzącej - dla kont jednostek dodano możliwość wygenerowania raportu korespondencji wychodzącej z jednostki (nr 82).
  • Pobieranie symboli pocztowych np. D29 na etykietę wysyłkową lub na wydruku koperty - przypisano symbole pocztowe do jednostek w systemie EZD. W trakcie przygotowania korespondencji wychodzącej w systemie EZD symbole pocztowe automatycznie zostaną wprowadzone na wydruk etykiety lub koperty.
  • Uprawnienia do wysyłania pism przez system EZD na konto ePUAP dla wszystkich użytkowników systemu - nadano wszystkich użytkownikom systemu EZD uprawnienie do wysyłania eKorespondencji przez system EZD na konto ePUAP. W celu wysłania ePisma na konto w ePUAP należy skorzystać z przycisku eKorespondencja.
  • Prototyp widoku mobilnego systemu EZD (pierwsza odsłona) - uruchomiony został widok mobilny systemu EZD w sieci UJ (z ograniczonymi funkcjonalnościami), który pozwoli na wykonanie podstawowych operacji na telefonie np. podgląd dokumentu i akceptacja. Poza siecią UJ konieczne jest zainstalowanie aplikacji Ivanti Secure Access Client. Więcej informacji na stronie: https://przewodnik.ezd.uj.edu.pl/ezd/praca-zdalna.
  • Dynamiczna edycja szablonu obiegu dokumentu - dla nowoutworzonych szablonów obiegu dokumentów została dodana możliwość zezwolenia na jego edycję w trakcie obiegu przez inne osoby w obiegu.
  • Generowanie PDF - poprawiono proces konwersji oraz wydruku plików o rozszerzeniu PDF.
  • Metryka sprawy - naprawiono błąd, który uniemożliwiał uzupełnienie metryki sprawy.

Przypominamy, że do prawidłowego działania systemu EZD w środowisku Windows wymagane jest posiadanie aktualnej wersji programu EZD Add-In. Uprzejmie prosimy o sprawdzenie aktualnie zainstalowanej wersji programu oraz, w razie potrzeby, dokonanie jej aktualizacji. Instrukcja dotycząca programu EZD Add-In dostępna na stronie https://przewodnik.ezd.uj.edu.pl/informacje-dla-administratora.

Opis wprowadzonych zmian i nowości